Channel Add

Muhabbet Kuşları Bit Önlemi almak#42

Merhaba arkadaşlar;
yeni bir video ile daha beraberiz. Bu videomuz da muhabbet kuşlarına bit tedavisi uyguladık. Malum yaz ayları içerisindeyiz, bit ve haşerelere karşı önlem almak gerekli.
Bu videomuz da ,elimizden geldiği kadar bit ve haşerelerden nasıl korunmak gerekir bunlardan bahsettik. Umarım videomuzu beğenirsiniz. Videomuzu beğenip abone olarak daha başka videolardan haberdar olabilirsiniz. Şimdilik bu kadar arkadaşlar.

Kanalımıza Abone olup videolarımızı beğenerek destek olabilirsiniz...

İYİ SEYİRLER ...Muhabbet Kuşlarında Bit için Kullandığım İlaçlar:

* VİLMECTİN

Dış parazitler, bitler artık her ne derseniz bir şekilde karşımıza çıkabilir. Müdahale etmezseniz o kadar hızlı çoğalır ve kuşunuzu bitirir ki, kurtulmak zor olabilir. Bu yüzden ara ara kuşlarınızı elinize alıp kuyruk altı, kanat altı, ense vb. bölgeleri incelemenizi öneririm. Bu sayede bir parazitin olup olmadığını görebilirsiniz. Size bu konuda bahsedeceğim ürün Vilmectin. Vilmectin kullandığım en etkili parazit ilacıdır. Spreyler gibi kuşlarda solunum sorunlarını tetiklememektedirde.

Vilmectin Her ay enseye 30-40 günde 1 kez enseye 1 damla şeklinde uygulanması yeterli olur. Eğer parazit gözlemlediyseniz Enseye 1 damla kullanmalısınız. Ardından 3 gün sonra tekrar enseye 1 damla şeklinde uygulamalısınız. Bu süreçte kafesi dezenfekte etmenizde yarar vardır.

Diğer bir kullanım yöntemi de suluğadır. Yarım dolu suluğa 2-3 damla ilave edebilirsiniz. 6 saat ardından su temizlenmelidir. Bunun için ikinci bir işlemi yapmak gerekmez. Fakat kullanma talimatlarında kanatlılar için ensenin uygun olduğu belirtilmektedir.

Doz oranına dikkat etmelisiniz. 1-2 damladan fazlası kuşlarınıza zarar verebilir.

*