Channel Add

FNSS "Gölge Süvari" Uzaktan Komuta Sistemi

FNSS'NİN SİSTEME İLİŞKİN AÇIKLAMASI

FNSS, Gölge Süvari’yi Türk Silahlı Kuvvetlerinin beğenisine sunuyor.
Son dönemde insansız kara araçları uygulamalarının ülkemizde ve uluslararası alanda kazandığı öneme paralel olarak, FNSS, Gölge Süvari konseptini İDEF 2019’da sergiliyor.
Her türlü kara platformuna uygulanabilen Gölge Süvari, İDEF 2019’da M113 aracı ile fuar katılımcılarına tanıtılıyor.
Gölge Süvari Çözümü Hakkında FNSS’nin Gölge Süvari konsepti Entegrasyona hazır modüler birimler ile esnek çözümler İnsanlı ve insansız kullanım Farklı mesafeler için haberleşme ve uzaktan kontrol çözüm alternatifleri Araç içi ve dışı çoklu gündüz/gece görüntü aktarımı Çok katmanlı veri iletimi güvenlik önlemleri İleri gözetleme, lojistik, mayın arama ve imha fonksiyonları
Gölge Süvari konsepti ile, kara platformunun uzaktan komutalı bir şekilde kullanımı hedeflenirken, gerektiğinde aracın sürücü tarafından kullanımı opsiyonu da bulunuyor.


Gölge Süvari konseptinin, harakat alanında lojistik destek, istihkam, mayın temizleme, silah platformu gibi kritik görevler üstlenmesi bekleniyor.
Platform üreticisi ve KOBİ ortaklığının çok başarılı bir uygulaması olan Gölge Süvari’nin gelecek yıllarda FNSS’nin tüm kara platformları için temel teşkil etmesi hedefleniyor.
FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, FNSS’nin insansız kara araçları geliştirme çalışmalarına şöyle vurgu yapıyor: “FNSS, faaliyet alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına ciddi bir kaynak ayırmaktadır. Bunu yaparken de temel hedefimiz teknolojinin tabana yayılmasını sağlamaktır. Gölge Süvari bu stratejinin önemli bir göstergesi olup, M113 ile Türk Silahlı Kuvvetleri ile dost ve müttefik orduların beğenisine sunduğumuz Gölge Süvari, insansız kara araçları uygulamamızın sadece kavramsal kanıtıdır (proof of concept). Orta vadede insansız kara araçları alanında çok farklı araçları geliştirmeye ve tanıtmaya hazırlanıyoruz, bu konuda önemli çalışmalarımız bulunuyor.”

Bana Ulaşın

Facebook : https://www.facebook.com/BilimTeknoSavunma/

Twitter : https://twitter.com/SanayiBilim

Mail : bymetehan44@gmail.com