Channel Add

Seden Gürel - Harç Bitti Yapı Paydos (1992)

Abone Olmak İçin Tıklayın: http://bit.ly/2NDSs4i
Türkiye Seden Gürel‘i bembeyaz kıyafeti ve şapkasıyla “Bum bum bum, daldan hop dala uçtum” diye şarkı söylerken tanımıştık.

Daha ilkokul yıllarında TRT‘nin açmış olduğu bir yarışmaya katılarak Semiramis Pekkan‘ın “Nerdeysen” ve Rana Alagöz‘ün “Aşkın Gözü Kör mü Acaba” adlı şarkılarını seslendirmiş, başarılı olmuştur. Kayıtlar yapılmış fakat program yayından kaldırıldığı için yayınlanmamıştır.

Kadıköy Anadolu Lisesi adına Milliyet Liselerarası Müzik Yarışmasına katıldığı sırada müzisyen Aykut Gürel ile tanışmış ve daha sonra evlenmiştir. Üç yıl üst üste kız solist dalında okuluna birincilik kazandırmıştır. Bu yıllarında Garo Mafyan, Selçuk Başar ve Şerif Yüzbaşıoğlu ile tanışmıştır.

Üniversite yıllarında Sevingül Bahadır ile ONLAR grubunu kurulmuştur. Onlar, Klips topluluğu ile birleşerek “Halley” şarkısı ile 1986 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’ne katılıp birinci oldu ve Türkiye’yi Eurovision’da temsil etme hakkını kazandı. Ancak üniversite sınav dönemine denk geldiği için ve bazı sorunları nedeni ile Seden gidemedi yerine Candan Erçetin gitti. 53 puan ile 9. olmuşlardır.

1994 senesinde 5nci Kuşadası Altın Güvercin Yarışması'nda sözleri Ercan Saatçi'ye müziği İzel'a ait "Biz Hep Böyleyiz" isimli şarkı ile yorumcuları Ercan Saatçi, Burak Kut, İzel, Ferda Anıl Yarkın ve Hakan Peker ile birlikte grup olarak birincilik alarak Altın Güvercin ödülünün sahibi olmuştur.

Huylu huyundan vazgeçer mi güldürme beni
Hadi ordan sen değişmezsin öldürme beni
Konuşursun dur durak bilmeden anlamadım gitti
Hadi ordan sen değişmezsin yedin bitirdin beni

Her gün uğraştım seninle her gün her gece
Hadi ordan sen hep aynısın aynı hikaye
Huylu huyundan vazgeçer mi güldürme beni
Hadi ordan sen değişmezsin öldürme ne olur beni

Harç bitti yapı paydos
Oyun bitti yürü şansın yok
Harç bitti yapı paydos
Kapandı kapılar çaresi yok

Harç bitti yapı paydos
Oyun bitti yürü şansın yok
Harç bitti yapı paydos
Çocukça masallara karnım tok

#sedengürel #harçbitti