Channel Add

Suat Suna - Allah'ından Bul (1996)

Abone Olmak İçin Tıklayın: http://bit.ly/2NDSs4i
Profesyonel müzik yaşamına daha lise yıllarında başlayan Suat Suna, Milliyet gazetesinin liseler arası müzik yarışmalarında çok sayıda birincilikler alır. 1992 yılında Beyaz Güvercin Şarkı Yarışmasında 2.lik ödülü, 1993 yılında Pop Show yarışmasında 1., 2. ve 4.lük ödüllerini alır.

Bu yarışmaların ardından birçok müzik firmasından teklif alan Suat Suna'nın güzel şarkıları, insanları adeta büyüler. Sanatçı, ilk albümü olan 'Ansızın Çektin Gittin'i Ali Kocatepe'nin prodüktörlüğünde, Bir Numara Müzik ve Raks Müzik ortaklığında 1993 yılında piyasaya sürer. Büyük bir başarı yakalayan ve 1 milyona yakın tiraj elde eden bu albüm, sanatçının ilerleyen zamanlarda, ülkenin en değerli bestecilerinden biri olarak kabul edileceğinin de bir göstergesi olur.

Daha sonra sırasıyla Sözüne Kanmam, Hasret Feneleri, Rüyam ve Sen, Yapamam Sensiz, Yolun Açık Olsun, Sana Haksızlık Ettim, Su Damlası, Leyla, ON ve Aşkın Adı albümlerini piyasaya süren sanatçı, Türkiye'nin dört bir yanında, konserlerinde de sevenleriyle buluşur.

Suat Suna 1996 yılının son aylarına doğru Tempa Foneks etiketiyle piyasaya sürdüğü 'Rüyam ve Sen' albümü, 'Allah'ından Bul' ve o yıl Hülya Avşar'ı da zirveye taşıyan 'Sensiz Kaldım' adlı hit eserleriyle müzikseverlerin arşivinde yer almıştır.

#suatsuna #Allahındanbul