Channel Add

Dekorasyon fikirleri süsleme sanatları Bahçe süsleme How to make Garden Renovation / Basit bahçe

#Dekorasyon #Süsleme #Bahçesüsleme
Herkes yaşadığı alanı güzelleştirmek ister. Günün birçok kısmını geçirdiğimiz, arkadaşlarımızı, ailemizi ve sevdiklerimizi ağırladığımız evlerimiz aslında bizim ruhumuzu yansıyor desek yalan olmaz. Ev dekorasyonu tam da bu noktaya devreye giriyor ve içerisinde nefes aldığımız alanların çok daha çekici ve güzel görünmesini sağlıyor. Birbirine uyumlu mobilyalar, duvarlara asılan tablolar, desenli perdeler bir araya geliyor ve sonunda izlenmeye doyulmayacak bir şölen ortaya çıkıyor.
Ev dekorasyon eşyaları seçerken eşyaların dayanıklılığına ve monte edildiği yere uygun olup olmadığına da dikkat etmek gerek. Sağlam olmayan ve uyumsuz yerlere yerleştirilen eşyalar ev sahiplerine sorun çıkarabilir. Mobilya ve aksesuar kullanımını elbette evde bulunan çocuk sayısı ve yaşı da etkiler. Eğer küçük bir bebeğiniz varsa onun büyüyüp ayaklanmaya başladığında tehlike içerisinde kalmayacağı şekilde evi dekore ederseniz sonrasında tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız. Çocuklarınızın güvenliğinin ev dekorasyonundan çok daha önemli olduğunu unutmayın.
Güzel bir ev dekorasyonu yapabilmenin ilk kurallarından biri şüphesiz ki evin her köşesini iyice incelemek ve evin boyutlarına göre hareket etmek. Oldukça dar bir eve geniş mobilyalar alarak kendinize en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Aynı durum geniş evlerin dekorasyonunda da geçerli. Her evin kendine ait bir yapısı ve bu yapının istediği bazı gereklilikler var. Bu nedenle öncelikle evinizin şeklini, boyutunu ve ışık alma kapasitesini göz önüne alın. Seçeceğiniz mobilyalardan aksesuarlara kadar her şeyi şekillendirecek olan kriterler bunlar.
Ev dekorasyonu salon için ayrı, mutfak için ayrı, oturma odası ve yatak odası için ayrı şekillerde gerçekleşebilir. Bunda hiçbir sakınca olmadığı gibi aksine ev sahibinin oda değiştirdiğinde rahatlamasını sağlar. Her odada ayrı bir güzellik olursa ev tek düze, sıkıcı formatından sıyrılır. Bu nedenle ev dekorasyonu salon için nasılsa diğer odalar için de onun tamamen zıt yönünde yapılabilir.
Küçük çocuğu olan aileler için seçilmesi gereken ev dekorasyon eşyaları daha yumuşak kenarlara sahip olmalı. Sehpaların ve diğer dolapların en alt kısımlarında çekmeceler olmamalı ki çocuklar kolayca ulaşamasınlar. Ayrıca dekorasyon amaçlı yerleştirilen süs eşyaları sabitlenerek herhangi bir sarsıntı da düşmesinin önüne geçilmeli. Çocuklu aileler için ev içi dekorasyonu biraz zorlayıcı olsa da dikkat edilmesi gereken noktalara göz attıktan sonra kolayca çözülebilecek bir sorun. Çocuğunuzun yürümeye başlayıp, hareketleneceğini ve merak unsuruyla her yeri karıştırmak isteyeceğini unutmadan dekorasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Ev dekorasyonu çok ince detaylara sahip olan bir kavram. Tek bir mobilyanın tek bir yastıkla uyumu bile bu aşamada düşünülmeli. Aksi takdirde sürekli göz tırmalayan ve içinize sinmeyen bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle evinizi güzelleştirme girişimlerine başlamadan önce geniş çaplı bir araştırma yapmanızda fayda var. Seçeceğiniz halıdan, masalara, televizyon ünitesinden duvar süslerine kadar birçok noktada kendi zevkinizi konuşturabilirsiniz.
Ev içi dekorasyon her odada ihtiyaç duyulan ve evi daha güzel kılan bir işlem. Ev içi dekorasyon sayesinde en yaşanmaz yerleri bile yaşanır hale getirmek mümkün. Küçük bir daireyi ev içi dekorasyondan yardım alarak hem geniş gösterebilir hem de daha kullanışlı kılabilirsiniz. Burada önemli olan neyin nasıl yerleşeceğini bilmek. Dar alanlara uygun, kullanışlı ürünleri tercih etmek. Örnek vermek gerekirse küçük bir çocuk odanız ve 2 çocuğunuz varsa yeni tasarımlı yataklardan alabilirsiniz.
Bu yataklar ranza şeklinde olup alt kısmında çalışma masası konmasına bile müsaade ediyor. Burada yapmanız gereken tek şey sınırlarınızı görerek hareket etmek sadece. Çok eşyanız varsa yatağınızı bazalı tercih edebilir, dolapla boş alanlarınızı doldurmak zorunda kalmazsınız. Dolap içi raf düzenleyicileri bile ev içi dekorasyona destek veren ürünler arasında. Eşyalarınızı ne kadar iyi organize ederseniz ev içerisindeki karmaşıklığı hem o kadar çok düşürür hem de kendinize boş alanlar bırakabilirsiniz.
Pastel tonlarının sıcaklığı ve minimal tarzda döşenmiş evler bu yılda kendini göstermeye devam edecek. Ancak aksesuarlarda ahşap işlemeleri bu yıl daha çok görmeniz mümkün. Pastel ve açık tonların tamamlayıcısı olan ahşap işlemeleri ürünlere olan ilginizi arttırabilirsiniz. Ev dekorasyonu 2018 yılında ev sahiplerinin içini açmaya ve nefes alacak alanlar oluşturmaya devam ediyor.
Yalnızca minimal tarzı sevmeyenler için alternatif çözümler de mevcut. Özellikle evi küçük olanlar bu yılın modası sayesinde oldukça güzel sonuçlara ulaşabilir. Ev dekorasyon ürünleri daha çok doğaya hitap eden ve zarif işlemeler taşıyan yönüyle sizlerle olacak. Ahşap, mermer, cam ve boyalı mobilya ve ev dekorasyon ürünleri 2018 yılının vazgeçilmezleri arasında.
Ev içi dekorasyonda zıtlıkların uyumuna da yumuşak geçişli renk tonları da eşlik edecek