Channel Add

Bursa Hayvanat Bahçesi / Bursa Zoo / VLOG

Bursa sadece tarihi ve sanatsal açıdan değerli yapılara değil, yeşil alan ve doğal yaşam konusunda da son derece modern tesislere sahip bir şehir. Osmangazi İlçesi’nde yer alan Soğanlı Botanik Parkı ve Bursa Hayvanat Bahçesi de bunun en güzel örneklerinden.

Malum, şehir hayatı her ne kadar bir ihtiyaçsa da doğal hayata verdiği zararı göz ardı edemeyiz. O yüzden doğal hayatı korumaya destek olan her türlü tesis sadece bu sebepten bir saygıyı, hatta bir ziyareti hak ediyor.

Sadece Bursalıların keyifli bir hafta sonu geçirmek, biraz yürüyüş veya spor yapmak, çocuklarını hem eğitici hem de eğlenceli faaliyetlerle tanıştırmak amacıyla gittiği bir yer değil, aynı zamanda turistlerin de Bursa seyahatinde fırsat buldukça uğradığı bir yer Soğanlı Botanik Bahçesi ve Bursa Hayvanat Bahçesi.

Haliyle burayı ileride ziyaret edecek olan gezginler için bilgilendirici bir kaynak oluşturmak, hem içeride görebilecekleriniz, hem de ziyaret saatleri, giriş ücretleri gibi önemli detaylar hakkında bilgi vermek farz oldu. O yüzden lafı fazla uzatmadan başlayalım isterseniz.

Not: Bursa şehir merkezinde gezip görülmesi gereken tüm önemli yerleri Bursa gezilecek yerler, Bursa çevresinde gezip görülmesi gereken önemli yerleri ise Bursa çevresinde gezilecek yerler başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.