Channel Add

BU POSTERLER MİLYONLARIN SAVAŞA KATILMASINI SAĞLADI !! EN ETKİLİ 2.DÜNYA SAVAŞI PROPAGANDA RESİMLERİ

2.dünya savaşı yıllarında propagandaya çok önem verilmektekteydi . en etkili yollardan biri duvarlara asılan resimler ve posterlerdi . sizler için o dönemde milyonları savaşa çekmiş olan posterleri inceledik . birlikte bir göz atalım iyi seyirler .

merhaba ww2 tarihi türkiye kanalının devamı olan tarih dükkanı kanalımıza hoş geldiniz. 2. dünya savaşı konularını ağırlıklı olarak işleyeceğimiz kanalımızda genel tarihi konuları da ele alacağız . beni takip etmeyi unutmayın.

kanala ücretsiz olarak abone olmak için
https://www.youtube.com/channel/UC4LW3E9hCcTG3HKlVOmS4qg?sub_confirmation=1
tıklayabilirsiniz.

kanalımızda 2. dünya savaşı ile ilgili kişileri , silahları , teknolojileri , harekatları , özel durumları sizler ile paylaşıyoruz . savaşın her yönü ile inceleme altına almaya çalışıyoruz .

kişileri tanıtırken savaşta yaptıkları iyi kötü çirkin vahşi olan durumları eleştirmek değil , sadece kişilerin savaştaki rollerini sizler ile paylaşmaktır .

2. dünya savaşı, dünya çapında tahminen 55 milyon ölümle sonuçlandı. tarihteki en büyük ve en yıkıcı savaştı. 2. dünya savaşı, 1 eylül 1939’da almanya’nın polonya’yı işgal etmesiyle başladı. ağustos ’ta, Amerika ’nın , japon şehirleri hiroşima ve nagazaki ’ye 120.000 sivili öldüren atom bombalarını atmasının hemen sonrasında pasifik ’teki savaş sona erdi. japonya 2 eylül ’de resmen teslim oldu. böylece 2.dünya savaşı da sona ermiş oldu.
dünyayı yıkıma götüren bu savaşı detayları ile inceliyoruz .

görüş ve istekleriniz benim için çok önemli , görüş ve isteklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz .