Channel Add

BU POSTERLER MİLYONLARIN SAVAŞA KATILMASINI SAĞLADI !! EN ETKİLİ 2.DÜNYA SAVAŞI PROPAGANDA RESİMLERİ

BU POSTERLER MİLYONLARIN SAVAŞA KATILMASINI SAĞLADI !! EN ETKİLİ 2.DÜNYA SAVAŞI PROPAGANDA RESİMLERİ
2.dünya savaşı yıllarında propagandaya çok önem verilmektekteydi . en etkili yollardan biri duvarlara asılan resimler ve posterlerdi . sizler için o dönemde milyonları savaşa çekmiş olan posterleri inceledik . birlikte bir göz atalım iyi seyirler .

merhaba ww2 tarihi türkiye kanalının devamı olan tarih dükkanı kanalımıza hoş geldiniz. 2. dünya savaşı konularını ağırlıklı olarak işleyeceğimiz kanalımızda genel tarihi konuları da ele alacağız . beni takip etmeyi unutmayın.

kanala ücretsiz olarak abone olmak için
https://www.youtube.com/channel/UC4LW3E9hCcTG3HKlVOmS4qg?sub_confirmation=1
tıklayabilirsiniz.

kanalımızda 2. dünya savaşı ile ilgili kişileri , silahları , teknolojileri , harekatları , özel durumları sizler ile paylaşıyoruz . savaşın her yönü ile inceleme altına almaya çalışıyoruz .

kişileri tanıtırken savaşta yaptıkları iyi kötü çirkin vahşi olan durumları eleştirmek değil , sadece kişilerin savaştaki rollerini sizler ile paylaşmaktır .

2. dünya savaşı, dünya çapında tahminen 55 milyon ölümle sonuçlandı. tarihteki en büyük ve en yıkıcı savaştı. 2. dünya savaşı, 1 eylül 1939’da almanya’nın polonya’yı işgal etmesiyle başladı. ağustos ’ta, Amerika ’nın , japon şehirleri hiroşima ve nagazaki ’ye 120.000 sivili öldüren atom bombalarını atmasının hemen sonrasında pasifik ’teki savaş sona erdi. japonya 2 eylül ’de resmen teslim oldu. böylece 2.dünya savaşı da sona ermiş oldu.
dünyayı yıkıma götüren bu savaşı detayları ile inceliyoruz .

görüş ve istekleriniz benim için çok önemli , görüş ve isteklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz .