Channel Add

Doğuş - Bunun Adına Yürek Derler (1998)

Abone Olmak İçin Tıklayın: http://bit.ly/2NDSs4i
Gerçek adıyla Orhan Baltacı, Aile içi sorunlarından dolayı evden kaçmış ve çocuk yaşta sokakta yaşamaya, hayatın gerçekleriyle tanışmaya başlamıştır. Cezaevleri, sokaklar, apartman boşlukları, kötü çevre, kötü arkadaşlıklar hepsini çocukken yaşamıştır. Bu kadar kötü koşullarda bile sigara, alkol, uyuşturucu vb. maddeleri kullanmamış DOĞUŞ bugün hala sigara, alkol, uyuşturucu vb. maddeler kullanmamakla birlikte içkili bar programı yapmamaktadır.


Sokakta yaşadığı dönemde hayaller kurmaya başlamış, bu hayaller zamanla ve inancıyla hedefleri halini almıştır. Hedefi Türkiye sınırları içinde bir yıldız olmaktı. Bu yolda Allah yeteneği sesi yanında kendi söz müziklerini yazmaya başlamış, Bunları sokakta beraber yaşadığı arkadaşlarıyla paylaşmıştır. Bu paylaşım ona yetmemiş, bu söz ve müzikleri Türkiye'ye duyurması lazımdı. İlk iş olarak yıllardır yaşadığı sokaklardan, kötü ruh halinden kurtulup yeni bir hayata başlamak için, yeniden doğmak için adını DOĞUŞ olarak değiştirmiştir. Çalmadığı plak şirketinin kapısı kalmamış, en sonunda şu an "babam" dediği İskender Ulus'un yapımcılığında Ulus Müzik etiketiyle 1997 yılında kendi söz müziklerini; kendi adını taşıyan "DOĞUŞ" adlı albümle müzikseverlere sunmuştur.

Ve beklenen patlama çok geçmeden gerçekleşmiş, kısa sürede milyonlara vuran bir satışla hayalleri gerçek olmuştur. O artık Türkiye'nin parıldayan yeni yıldızıydı. İlk albümü olmasına rağmen "Gamsız", "Uyan", "Ben Sensiz Ne Yaparım" gibi listebaşı şarkılarla müzik dünyasına merhaba demiştir.1998 yılında "Yalancı", "Milyonda Bir", "Bunun Adına Yürek Derler" gibi hit parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü "DOĞUŞ VE ŞARKILARI" ile rekor bir satışla Türk Pop müziğinin zirvesindeki yerini sağlamlaştırmıştır.1999 yılında Almanya'da yapılan kariyerinin üçüncü albümü "HADİ HIZLANDIR" ile Türkiye'yi kasıp kavurmaya devam etmiş, "Gülüm", "Günah pazarı", "Bebişim", "Ayrılmalıyız" gibi listebaşı şarkılarla zirvede kalmaya devam etmiştir.Çözülmek bilmiyor dertlerim

Çözüm nedir zaten hiç bilemem

Ne güzel her şeyimizi paylaşmışken

Nasıl da bir anda beni harcadın

Aslında sen kendini harcadınBunun adına yürek derler

Öyle bir anda silemezler

Biz burada neciyiz neyiz

Seversek bir defa severizEy sevgilim duy sesimi

Çözülmek bilmiyor dertlerim

Çözüm nedir zaten hiç bilemem

Ne güzel her şeyimizi paylaşmışken

Nasıl da bir anda beni harcadınBunun adına yürek derler

Öyle bir anda silemezler

Biz burada neciyiz neyiz

Seversek bir defa severiz

Seversek ölümüne severizBunun adına yürek derler

Öyle bir anda silemezler

Biz burada neyiz neciyiz

Seversek bir defa

Seversek ölümüne

Seversek Allah'ına kadar severiz !#doğuş #bununadınayürekderler