EĞER ELİMDE SİHİRLİ BİR DEĞNEK OLSA ÇAYA BATIRIP YERDİM ( OCAK 2020 ) #28 #4K #Movavi #HuaweiP20lite

BU HAFTAKİ KONULARIMIZ :
1 * BABA DEMİŞ ÇOCUK
2 * HIRSIZ BEBEK
3 * ELİMDE BİR SHİRLİ DEĞNEK OLSA NE YAPARDIM
4 * ÜNİVERSİTE HİKAYELERİM
5 * YARADAN VERMEMİŞSE ZORLAMAMAK LAZIM BENCE
OCAK 2020 ) #28 #Tanrı #Güzellik #Estetik #Natural #İçel #Mersin #şafakgenç #mersinyoutuber #4K #Movavi #HuaweiP20lite
Eğer elimde sihirli bir değnek olsa çaya batırıp yerdim .
Her insanın gelecekle ilgili planları ve hayalleri vardır. Geleciğimizi planlayıp planlarımızın gerçek olmasına gayret etsek ve sadece hayal kurmayıp onların gerçek olması için çalışsak biz başarılı bir insan olabiliriz. Ama bazen çok yoruluyoruz ve hayallerimizin hemen gerçekleşmesini istiyoruz.
Ben de bazen bir şeyi çok istiyorum. Böyle durumlarda sihirli bir değneğim olsa diye düşünüyorum. Bence bütün insanlar sihirli değnek sahibi olmayı, bütün hayallerini, isteklerini bir dakikada gerçekleştirmeyi istiyorlar.
Eğer benim sihirli değneğim olsa ben ilk olarak bütün insanları hastalıklardan kurtarırdım. Çünkü şimdi farklı hastalıklar türedi, çoğu insan hayatını hastalıktan erken yaşta kaybediyor. İkincisi ben bütün insanlara mutluluk verirdim. Eğer insan çok parası olup da sağlıksız olsa o zaman o insan mutsuzdur. Parayla mutlu olmak mümkün değil. Üçüncüsü benim bütün insanlar için isteğim uzun yaşamaları. İnsanoğlu için hayattaki en önemli şeyleri yapmak ya da satın almak kolaydır. Önceki üç şeyi bütün insanlara hediye ettikten sonra dünyada savaş ve kötü şeylerin olmamsını isterim. Eğer sihirli değnekle önceki isteklerimi gerçekleştirebilsem başka bir şey istemem. Başka şeyleri mesela çok zengin olmak ya da ünlü bir insan olmayı sihirli değnekle gerçekleştirmeyi istemiyorum. Çünkü onların hepsini biz kendimiz gerçekleştirebiliriz. İstediğimiz şeylere ulaşabilmek için çok çalışmak lazım. Bu yaşamda çalışmadan hiç bir şey olmaz. Eğer benim sihirli değneğim olsa ve onun yardımıyla bütün isteklerimi gerçekleştirsem benim hayatım Rus yazar Gonçarovun “Oblamov” adlı romanındaki Oblamov’unki gibi çok sıkıcı olur diye düşünüyorum. Oblamov’un hayatta gerekli bütün şeyleri vardı o yine de mutsuzdu. Sonunda o çok çalışkan olduğundan değil hiç bir şey yapmadığından ölür. “Emek yerde kalmaz”. Bu atasözüyle ben çok çalışsak, gayret etsek hayallerimizi sihirli değneksiz gerçekleştirebiliriz derim. Bu hayatta kolay iş yoktur. “En kolay iş yemek yemektir, ama çiğnemeden yutmak olmaz” demiş atalarımız.
Sonunda ben atalarımızın sözünü hatırlayıp “Emek olmadan yemek olmaz” derim. Ve sihirli değnekten bütün insanlara, aileme sonra da kendime sadece sağlık, mutluluk ve uzun yaşam istiyorum.

Yazan: Gülkayır ASANOVA
(Türkçe Öğreniminde 4. ay)
Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi
http://www.turkceogretimi.com/kompozisyonlar/sihirli-degnek-gulkayir-asanova

Estetik yaptırmanın zararları:

Estetik yaptırmak insanlarda bir daha tedavi edilemez sonuçlara neden olabilir. Şekil bozukluklarına neden olan estetiklerin onarımı imkânsıza yakındır. Özellikle burun ve ağız çevresinde yapılan estetiklerin genelde kalıcı bir görünüme yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden bu bölgelerde uygulanacak işlemlerin işin ehli uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Estetikten kaynaklanan bozukluklar yanlış estetik uygulaması sonucu oluşmaktadır. Yolunda gitmeyen estetik işlemi sonrasında yüzde kalıcı sorunlar oluşur. Buna ek olarak estetik uygulaması dokuları öldüren bir işlemdir. Doku ölümüne neden olan bu işlemler sonrası gereken onarımlar vücut tarafından tekrar sağlanamaz ve hücreler tekrar gelişemez. Hücrelerin ölmesi ve yenilenmemesi fiziksel ve kimyasal olarak hasar gören bu dokularda kan dolaşımı engeller.

Kan dolaşımının sağlanmaması ise dokuda enerji üretilememesi ve oksijen ihtiyacını karşılayamamasına neden olmaktadır. Bunun yanında estetiğin zararları arasında ise asimetri bozuklukları bilinmektedir. Özellikle yüzde oluşan bu durumlar sağlıksız ve düz olmayan bir görünüm oluşturur. Bunun çözümü için ikinci bir ameliyat gerekmektedir. Bazı ikinci ameliyat durumları asimetri sorunlarını geçirmemektedir. Bu yüzden bu sorunlar yüzde kalıcı bir kusur oluştururlar. Bu problemin oluşmaması için bu işlem yalnızca uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Asimetri sorunları daha çok burunda ve ağız bölgesinde ortaya çıkan sorunlar olarak bilinmektedir. Bu bölgelerin tekrar onarılması işlemi ise oldukça zor olmaktadır. Estetik cerrahi uzmanı arıyorsanız da size İzmir’de bulunan estetiks.net web sitesini önerebilirim. Çünkü birçok estetik alanında hizmet vermektedir ve gerçekten işini çok iyi yapmaktadır. Daha fazla sağlık ve güncel bilgi için blogumu takip etmeyi unutmayın. Bol sağlıklı günler dileriz.
http://directory-thematique.com/estetik-yaptirmanin-faydalari-ve-zararlari-nelerdir/
Fıkra
Bir yazarın herhangi bir konu hakkındaki kişisel görüş, anlayış ve düşüncelerini kanıtlama gereği duymadan hoş bir üslupla yazdığı, kısa fikir yazılarına “fıkra” denir.

https://www.edebiyatogretmeni.org/fikra/
Flag Counter
Bumerang - Yazarkafe