2022 ABD ara seçimlerin de youtube

YouTube'un insanları güvenilir bilgilere nasıl bağladığı ve 2022 ABD ara seçimleriyle ilgili zararlı yanlış bilgilerin yayılmasını nasıl sınırladığı.

2022 ABD ara seçimlerin de youtube
2022 ara seçimleri

YouTube'da, zamanında haber ve bilgi için güvenilir bir kaynak olabileceğimizden emin olmak için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle, yıllar içinde güvenilir içeriği artıran ve zararlı yanlış bilgilerin yayılmasını sınırlayan politikalar, sistemler ve ekipler oluşturduk. Bu çalışma, dünya çapında seçimleri desteklemek söz konusu olduğunda özellikle kritiktir. Burada ABD'de, özel seçim uzmanlarından oluşan ekibimiz, 2022 ABD ara seçimlerine hazırlanmaya odaklandı. Ne zaman ve nerede oy kullanacağımızı öğrenmek veya siyasi adaylar hakkında bilgi edinmek olsun, izleyicileri güvenilir kaynaklarla buluşturma taahhüdümüzü ciddiye alıyoruz. Eyalet ön seçimlerinin çoğu tamamlanmış ve Seçim Günü'ne yalnızca iki ay kalmışken, bu yılki ara sınavların bütünlüğünü desteklemek için devam eden çabalarımıza bir göz atın.

YouTube'da ara sınav içeriği aradığınızda, sistemlerimiz belirgin bir şekilde yetkili ulusal ve yerel haber kaynaklarından gelen içeriği önermektedir.

Yetkili bilgileri ön planda ve merkezde yapmak

Sürüş hedefimiz, izleyicilerin yüksek kaliteli seçim haberlerine ve bilgilerine erişmesidir. YouTube'da ara sınav içeriği aradığınızda, sistemlerimiz belirgin bir şekilde PBS NewsHour, The Wall Street Journal, Univision ve yerel ABC, CBS ve NBC bağlı kuruluşları gibi yetkili ulusal ve yerel haber kaynaklarından gelen içeriği önermektedir. Aynı yaklaşım, "sonraki izle" panellerinizdeki videolar için de geçerlidir. Sistemlerimiz birlikte çalışarak, sınırdaki içeriği belirleyerek ve yaygın olarak tavsiye edilmesini önleyerek zararlı seçim yanlış bilgilerinin yayılmasını da sınırlandırıyor.

Oylama bilgi paneli

Yaklaşan bu özelliği göstermek için resimler, başlıklar ve kaynaklar simüle edilir.

İnsanlara seçim içeriğiyle ilgili daha da alakalı bağlam sağlamak için, videoların altında ve ara sınavlarla ilgili arama sonuçlarında yetkili kaynaklardan İngilizce ve İspanyolca olarak çeşitli bilgi panelleri göstereceğiz.

Oylamayla ilgili aramalar veya videolar için bir bilgi paneli, görüntüleyenleri Google'ın "nasıl oy verilir" ve "oy vermek için nasıl kayıt olunur" özelliklerine yönlendirir. YouTube ana sayfasında seçmen kaydı ve seçim kaynaklarıyla ilgili hatırlatıcılar gösteriyoruz.

aday bilgi paneli

Yaklaşan bu özelliği göstermek için resimler, başlıklar ve kaynaklar simüle edilir.

Önümüzdeki haftalarda, insanlar federal adayları aradıklarında, siyasi partileri ve aday oldukları ofis de dahil olmak üzere önemli bilgileri vurgulayan bir panel görecekler.

seçim sonuçları bilgi paneli

Yaklaşan bu özelliği göstermek için resimler, başlıklar ve kaynaklar simüle edilir.

Seçim Gününden itibaren, insanlar videoların altında ve ara sınavlarla ilgili arama sonuçlarının en üstünde seçim sonuçlarıyla ilgili güncel bağlamı görecekler. Bu bilgi paneli aynı zamanda Google'ın seçim sonuçları özelliğine de bağlanacak ve insanların seçim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyacaktır. YouTube ana sayfasında, yetkili haber kaynaklarından seçim gecesinin canlı yayınını vurgulayacağız ve ara sınav sonuçlarına bir bağlantı sağlayacağız.

Siyasi yelpazedeki haber yayıncıları, siyasi içerik oluşturucular ve kampanyalar da bu seçim sezonunda ortaklıklar ekibimizden sürekli destek alıyor. Bu ekip, kampanyaların YouTube kanallarını kullanarak ve Shorts , canlı yayın , Topluluk gönderileri ve Premier'ler gibi özellikler aracılığıyla seçmenlere nasıl ulaşacağını öğrenmesine yardımcı olur .

İhlal niteliğindeki içeriği YouTube'dan uzak tutma

Sistemlerimiz, izleyicileri güvenilir içeriğe bağladığından ve zararlı yanlış bilgilerin yayılmasını sınırladığından, politikalarımızı ihlal eden seçim içeriğini de kaldırıyoruz.

Sistemlerimiz, izleyicileri güvenilir içeriğe bağladığından ve zararlı yanlış bilgilerin yayılmasını sınırladığından, politikalarımızı ihlal eden seçim içeriğini de kaldırıyoruz. Bu, seçmenleri nasıl oy kullanacakları konusunda yanıltıcı olmayı, demokratik sürece müdahaleyi teşvik etmeyi, şiddeti teşvik etmeyi veya belirli türdeki yanlış seçim bilgilerini ilerletmeyi içerir. Politikalarımızı, konuşmacının tanınmış kişi statüsünden veya siyasi görüşlerinden bağımsız olarak herkes için tutarlı bir şekilde uygularız.

Topluluk Kurallarımızı ve Hizmet Şartlarımızı ihlal ettikleri için ara sınavlarla ilgili bir dizi videoyu zaten kaldırdık . Bu, 2020 ABD başkanlık seçimlerinde yaygın bir sahtekarlık, hata veya aksaklık olduğunu iddia ederek veya seçimin çalındığını veya hile yapıldığını iddia ederek seçim bütünlüğü politikamızı ihlal eden videoları içerir. Ayrıca , ara sınavlarla ilgili ihlal içerikli içerik yükleyen kanallara ihtarlar verdik ve bunun sonucunda yeni içerik yüklemesi geçici olarak durduruldu.

Ekiplerimiz, ara sınavları yakından takip etmeye ve politikalarımızı ihlal eden içeriği hızla kaldırmak için çalışmaya devam ediyor. Seçim Günü öncesinde, sırasında ve sonrasında tetikte olacağız.

Medya okuryazarlığı becerilerinin teşvik edilmesi

Ayrıca, insanların izledikleri ve paylaştığı içerikleri değerlendirmelerine yardımcı olacak yollar araştırıyoruz. Önümüzdeki haftalarda, YouTube genelinde, duygusal bir dil kullanmaktan harikulade bilgilere kadar, yanlış bilgileri yaymak için kullanılan farklı manipülasyon taktiklerini belirlemeye yönelik ipuçları sağlayan eğitici bir medya okuryazarlığı kampanyası başlatacağız. Bu kampanya ilk olarak ABD'de başlayacak ve zamanla diğer ülkelere de yayılacağız.

Seçim Günü yaklaşırken, YouTube ve Google'daki ekipler, tüm bu çabalarda ince ayar yapmaya ve iyileştirmeye devam edecek. Seçimleri desteklemek için yaptığımız yatırımlardan gurur duyuyoruz, ancak yaklaşımımızda uyanık ve çevik olmamız gerektiğini biliyoruz. Bu süreçte yeni gelişmeleri yakından takip etmeye ve gerekli ayarlamaları yapmaya devam edeceğiz. Seçimler toplumumuzun temel taşlarından biridir ve bu Kasım ve yaklaşan seçimler için izleyicileri bilgilendirmeye ve korumaya kararlıyız.