4000 saatlik youtube izlenme süresini oluşturmanın 6 yolu

İçeriğinizden Adsense geliri yoluyla para kazanmak isteyen bir YouTube içerik oluşturucusuysanız, şu ölçütlerden birini bileceksiniz ve İçeriğinizden Adsense geliri yoluyla para kazanmak isteyen bir YouTube içerik oluşturucusuysanız, son 365 günde kanalınızda 1.000 abone ve 4.000 saat izlenme süresi sağladı. Gelecekteki bir gönderide abone büyümesini derinlemesine ele alacağız, ancak şimdilik izlenme süresine ve bunu içeriğiniz aracılığıyla oluşturmanın önemine odaklanalım. 4.000 saat izlenme süresi = 240.000 dakika. Bu çok uzun bir süre ama videolarınızı nasıl daha fazla kişi tarafından izlettireceğiniz ve sizi bu hedefe daha hızlı nasıl ulaştıracağınız konusunda size sağlam tavsiyeler vereceğiz. Hangi TubeBuddy araçlarının size yardımcı olacağını da size bildireceğiz.

4000 saatlik youtube izlenme süresini oluşturmanın 6 yolu

1 Video Uzunluğu ve YouTube İzlenme Süresi

Videonuz ne kadar uzunsa izlenme süresinin de o kadar yüksek olduğunu düşünebilirsiniz.

Bu doğru değil ve analizleriniz görüntüleyenlerin video bitmeden ayrıldığını bildiriyorsa ters tepebilir. YouTube bu ölçümlere bakıyor ve içeriğinizi ne kadar çok izleyici terk ederse, YouTube'un içeriğinizi platformda daha fazla kişiye sunma olasılığı o kadar düşük oluyor.

İnsanların yolun yalnızca %20'sini tıkladığı uzun bir video hazırlamaktansa, insanların daha uzun süre izlediği daha kısa videolar oluşturmak çok daha başarılı bir strateji olabilir.

Videolarınızın ne kadar uzun olması gerekiyor? Cevap, konuyu anlamak için olması gerektiği kadardır. Videolarınızı mümkün olan en kısa sürede sıkıştırıp paketleyebilmeniz size önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

#2 YouTube Shorts ve İzlenme Süresinin Nesi Var?

Videolarınızı mümkün olduğunca kısa tutmanızı öneriyorsak, daha uzun videolar yerine Kısa videolar mı oluşturmalısınız? Şart değil.

Kısa videolarınızdan kazandığınız tüm aboneler, 1.000'e ulaşma hedefiniz için sayılır ( YouTube İş Ortağı Programı'na katılmaya ve para kazanmaya hak kazanmaya hak kazanmanız için gereken diğer ölçüm ).

ANCAK YouTube Shorts tarafından oluşturulan izlenme süresi, özellikle izleyicilere Shorts rafı aracılığıyla sunuluyorsa, ihtiyaç duyduğunuz 4.000 saate sayılmaz. Bu nedenle, yapmayı sevdiğiniz içerik buysa Kısa videolar oluşturmaya devam edin, ancak bunların izlenme süresinin artmasına katkıda bulunmayacağını unutmayın.

#3 Kitleyi Elde Tutma Metrikleri Sizin Arkadaşınızdır

Kanalınızda videolar yayınlıyorsanız, üzerinde çalışabileceğiniz bazı performans verileriniz olacak ve içeriğinizin izleyicilerde nasıl yankı uyandırdığına dair size geri bildirim vereceksiniz.

YouTube'da kitleyi elde tutma ve ayrılma oranı gibi konularda size yardımcı olabilecek birkaç araç vardır.

YouTube'da, kitleyi elde tutma analizlerinize YouTube Studio aracılığıyla erişebilirsiniz. Yayınlanmış bir videoyu ve 'Analytics'i tıklamanız yeterlidir. İhtiyacınız olan verilere erişmek için yeni kontrol panelinden 'Etkileşim'i tıklayın. "Tipik Kitleyi Elde Tutma" ve " Kitleyi Elde Tutma için Önemli Anlar " metriklerine dikkat edin. Gelecekteki bir gönderide bu raporlara daha derin bir dalış yapacağız.

Akılda tutmada dramatik bir kesinti görürseniz, içerik stratejinizde bunu ele almalısınız. Hazırladığınız video türlerini veya videoların ne kadar uzun olduğunu düşünün. İyileştirmelerin nerede yapılabileceğini görmek için bir video yayınladıktan sonra kitleyi elde tutmayı çok yakından takip edin.

#4 Kitleniz Çevrimiçi Olduğunda Videolarınızı Yayınlayın

Bir video yayınladığınızda, videoyu mümkün olduğunca çok sayıda izleyicinin görmesini sağlamak istersiniz. Sizin için çok değerli olacak bir ölçüm, izleyicilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğunu ve izleyicilerinizin çoğunun nerede izlediğini bilmektir.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız ancak görüntüleyenlerinizin çoğu Japonya'da bulunuyorsa, bu potansiyel izleyici ve abonelerden yararlanmak için Japonya Standart Saati'nde yayın yapmalısınız.

Yayınlamak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Youtube studio daki İzleyicilerinizin YouTube'da aktif olduğu zamanlar matrikine bakın. bu matrik yoksa 28 gün içerisinde verileriniz analiz edilerek oluşturulacaktır. bunun için biraz beklemeniz gerekebilir.

Yayın süresi neden bu kadar önemli? Bir videoyu yayınladıktan sonraki ilk 24 saat, bir içerik oluşturucu için en önemli saattir. Yeni bir video ilk görüntülemeler, etkileşimler ve izlenme süresiyle iyi bir ilgi görürse bu, YouTube'a videonuzun iyi performans gösterdiğine dair güçlü bir sinyal gönderir. Bu, yeni izleyicilere tanıtılmasına yol açabilir.

#5 Bitiş Ekranlarından, Bilgi Kartlarından ve Oynatma Listelerinden En İyi Şekilde Yararlanın

Bilgi kartları ve bitiş ekranları , diğer videolara (ve çok daha fazlasına) bağlantı vermenizi sağlayan iki harika YouTube özelliğidir. Bu, görüntüleyenlerinize tartıştığınız bir konu hakkında daha fazla bağlam sağlayabilir veya içeriğinizin daha fazlasını tanıtmanızı sağlayabilir. Bu ekstraların hiçbirinden yararlanmıyorsanız, bugün bir başlangıç ​​yapın!

Pek çok içerik oluşturucu, insanları belirli bir videoya yönlendirmek için bitiş ekranlarını ve bilgi kartlarını kullanırken bağlantı olarak bir oynatma listesi de ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu içerikten yararlanmak için neden size en çok abone kazandıran videolardan oluşan bir oynatma listesi oluşturmuyorsunuz?

Bu, kanalınız için fazladan izlenme süresi oluşturmak için önemli bir stratejidir. YouTube, izleyicileri mümkün olduğu kadar uzun süre platformda tutan video içeriklerini ödüllendirir. Ayrıca, izleyicileri derlenmiş ve alakalı bir Oynatma Listesine yönlendirmek izlenme sürenizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

#6 Etkileşimi Artırmak için Yorumları Kullanın

YouTube videolarınızdaki yorumlara zamanında, özellikle de yayınlandıktan sonraki ilk birkaç saat içinde yanıt vermek her zaman faydalıdır. Öyleyse neden etkileşimi ve daha fazla izlenme süresi ve görüntülemeyi artırmak için en popüler videonuza bağlantı veya benzer bir konudaki videolardan oluşan bir oynatma listesi içeren bir hazır yanıt yorumu oluşturmuyorsunuz?

Daha fazla sohbet oluşturmak için açık uçlu sorularla hazır yanıtlar da oluşturabilirsiniz. Örneğin:

  • Videodan çıkardığınız en büyük çıkarım neydi?

  • Yeni bir şey öğrendin mi?

  • Favori bölümün neydi?

Çoğu zaman, izleyiciler yanıt verdiğinize dair bir bildirim aldıklarında videonuza geri dönerler ve belki tekrar izlerler, bu da daha fazla etkileşim sağlar.

YouTube İzlenme Süresi ve Kanalınız

4.000 saatlik izlenme süresi oluşturmak göz korkutucu bir görev gibi gelebilir, ancak içeriğinize ve promosyon stratejilerinize zaman ayırırsanız kolayca başarılabilir. Verebileceğimiz en önemli ipucu şudur:

Videolarınızı izlemeyi kolaylaştırın ve izleyicilere kanalınıza abone olmaları için bir neden verin.

Ortaya çıkmaya, videolar yayınlamaya ve prodüksiyon ile içeriği iyileştirmeye devam ederseniz, 4.000 saatinize ulaşacaksınız ve biz de başarınızı kutlamak için burada olacağız!