"Beğen ve Anlat" 2. bölüm: 2023'te ne viral olacak?

YouTube'un ilk trendler podcast'inin ikinci bölümünde, 2022'nin en iyi videolarına ve 2023'te neler görmeyi bekleyebileceğimize bir göz atıyoruz.

"Beğen ve Anlat" 2. bölüm: 2023'te ne viral olacak?

Kitaplarda 2022 varken, 2023'ün neler getirebileceğini hayal ederken kişinin yıla dönüp bakması doğal bir zaman. YouTube'un yeni trend podcast'i Like & Describe için bu, Yeni Yıl Günü'nde dijital video dünyasında tam olarak bunu yapan ikinci bir bölüm yayınlamak anlamına gelir.

Yine içerik oluşturucu MatPat'in sunuculuğunu üstlendiği ikinci bölüm, YouTube'un ABD'de yıl sonu En İyi 10 listesine giren videolara ve içerik oluşturuculara göz atıyor . Bonus olarak MatPat, 2023'te insanların akışlarında hangi trendlerin görüneceğini düşündüğüne dair görüşlerini sunuyor.

MatPat, kendisini İlk 10 listesinde neyin neden olduğunu anlamasına yardımcı olmak için YouTube'un Kültür ve Trendler ekibinin iki üyesinin yardımına başvuruyor: Global direktörü Kevin Allocca ve ABD'deki trendleri takip etmekten sorumlu Maddy Buxton.

youtube.com/trends/2022 adresinde bulunan 2022 listeleri 40 ülkeyi kapsar ve En Popüler Videolar, En İyi İçerik Oluşturucular, Çıkış Yapan İçerik Üreticiler, En İyi Kısa Filmler ve En İyi Müzik Videoları ve Şarkıları kapsar. Ancak Mat ve konukları öncelikle ABD baskısına ve önceki yıllara kıyasla neyin öne çıktığına odaklanıyor.

Tartıştıkları içgörüler arasında çevrimiçi toplulukların ne kadar önemli hale geldiği, videoları zirveye taşıması ve bunların nasıl tüketildiğini değiştirmesi yer alıyor. Allocca, Oscar'daki kötü şöhretli “ Slap ” ya da tüyler ürpertici Backrooms ve “analog korku”nun ortaya çıkışı olsun, diye açıklıyor. "Bu videolar sadece izlediğiniz şeyler değil, aynı zamanda... tartışmak ve paketlerini açmak [ve] standart izleme deneyiminin ötesine geçmek istediğiniz şeyler."

Mat, MrBeast'in aşırı güdümlü gösterilerinin etkisinin gelecek yıl video üzerinde geniş kapsamlı ve mantık dışı bir etkisi olacağını düşünüyor.

Üçlü ayrıca kısa biçimli videonun devam eden yükselişine de bakıyor. Buxton, Mat'e bu kategorilerden birinin ABD ve dünyanın geri kalanının ortak bir temayı paylaştığını söylüyor: "bir tür olumlu duygu uyandırmak için kasıtlı olarak oluşturulmuş bir içerik yığını." Sonuç olarak, En İyi Kısalar listeleri, ABD'deki Chris Ivan'ın tuvalet pompası hileli çekimlerinden Hindistan'daki skeç komedisine kadar uzanan videolarla dolu.

Bölümü ileriye dönük bir notla sonlandıran Allocca ve Buxton, MatPat'i 2023 için kristal küresinde gördüklerini açıklamaya ikna eder. güdümlü dublörlerin gelecek yıl video üzerinde geniş kapsamlı ve mantıksız bir etkisi olacak.

Bölümün tamamını dinlemek için yt.be/likedescribe adresine gidin veya podcast indirdiğiniz herhangi bir platformda Like & Describe araması yapın. Ve tabii ki, en baştan başlamak isterseniz, her zaman ilk bölümümüze buradan göz atabilirsiniz .