YouTube'da 2022'ye bir bakış

YouTube Resmi Blogu'nda yılın en büyük hikayelerinden bazılarının anlatıldığı şekliyle YouTube'da 2022'ye bir bakış.

YouTube'da 2022'ye bir bakış

Yılın son haftası her zaman derinlemesine düşünmek için harika bir zamandır. Ocak ayındaki bu yılki vizyonumuza dönüp , 2023'te neler olacağını düşünmeye kadar, YouTube Resmi Blogu'nda anlatıldığı şekliyle YouTube'un 2022'deki hikayesine bir göz atın.

Ocak: 2022 önceliklerimiz için Susan'ın Mektubu

Yıla niyetlerle başlamak istediğimizi biliyorduk ve Susan Wojcicki'nin bu yılın başındaki mektubunda belirttiği gibi 2022, yaratıcıların gelir elde edebileceği yolları çeşitlendirerek yaratıcı ekonomisini büyütmekle ilgili olacaktı. Ayrıca , daha iyi müzik seçimlerinden Shorts deneyimini geliştirmeye kadar içerik oluşturucu deneyimini iyileştirmeye odaklanmak istedik . Öte yandan, alışverişten öğrenime ve en sevdikleri içerik oluşturucuları desteklemeye kadar YouTube'da geçirdikleri zamandan daha fazla keyif almalarını sağlayacak alanlara yatırım yaparak izleyicilere odaklanmak istedik.

Ve elbette, zararlı içeriği platformumuzdan uzak tutmaya, çocuklar için içerik kalitesini iyileştirmeye ve YouTube'u çeşitli ve kapsayıcı bir alan haline getirme çabalarını genişletmeye odaklanarak YouTube topluluğunu korumaya yönelik yatırımlarımız devam ediyor .

2022'de YouTube'a Gelen 5 Yenilik #Shorts

Şubat: Neal'ın yenilik serisi

Susan'ın mektubundan kısa bir süre sonra, Neal Mohan bize inovasyon tarafında neye odaklandığımıza da bir göz attı. Hem kısa hem de uzun biçimli içeriği benimseyen çok formatlı içerik oluşturucuların sayısındaki artış sayesinde Shorts'a gelen pek çok fırsatla yıla başladık. Yine de YouTube İş Ortağı Programı'ndaki tüm uygun içerik oluşturuculara Süper Teşekkür'ü genişleterek veya YouTube izleme deneyimini daha sürükleyici hale getirmek için daha fazla alışveriş iş ortağı ekleyerek içerik oluşturucuların doğrudan hayranlarından gelir elde etmesinin yollarını artırmak istiyorduk .

Hatta YouTube'da sevdiğiniz şeylerin nasıl yapıldığına bir göz atmak için daha fazla inovasyon serisi blogunu takip ettik . Sözü geçen Süper Teşekkürler'den Shorts'u oturma odasına nasıl getirdiğimize ve artık başlattığınızda duyduğunuz yeni bir sese kadar . YouTube uygulaması

Favorilerinizden bazıları nelerdi?

Mart: YouTube aracılığıyla korumayı ve muhafaza etmeyi öğrenme

Tabii ki YouTube, yalnızca ürün düzeyinde olan şeylerle ilgili değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucuların güçleri ve tutkularıyla dünyada etki yaratma yollarımızla ilgili. Mart, Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın (UNEP) kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlayarak bize tam da bunu yapma fırsatı verdi. Yani, UNEP'in Ekosistemler Bölümü Çevre Eğitimi Gençlik Birimi Şefi Sam Barratt ve Brave Wilderness'in kurucusu Mark Vins ile izleyicilerin burada, YouTube'da doğa koruma hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilecekleri konusunda görüştük.

Evdeki insanlar, orijinal ve ilişkilendirilebilir hissettiren YouTube eğitici videoları aracılığıyla vahşi yaşamı ve iklimimizi korumada nasıl aktif rol alabileceklerini her zamankinden daha fazla öğrenebiliyor.

Nisan: Bridget Dolan, Coachella'da bize YouTube için birinci şahıs bakış açısı sunuyor

Nisan, YouTube için bir ilki getirecekti: Hayranların yalnızca YouTube'da özel ürünleri yakalayabildiği, Coachella performanslarıyla zamanlanmış canlı bir alışveriş deneyimi .

Elbette bunu başarmak için bir köy gerekir ve YouTube alışveriş Genel Müdürümüz Bridget Dolan, bir YouTube çalışanının hayatındaki bir haftayı anlatan Work Diaries serimizde iş ve oyun arasında ustaca nasıl denge kurabileceğinize bir göz attı. .

Mayıs: Phil Wang x annen Ashley nesiller boyunca Asyalı Amerikalıların deneyimi hakkında konuşuyor

Asyalı Amerikalı ve Pasifik Adalı Miras Ayı şerefine, Asyalı Amerikalı bir içerik oluşturucu olmanın nasıl bir şey olduğunu tartışmak için farklı dönemlerden iki YouTube içerik oluşturucusunu ( Wong Fu Productions'tan Phil Wong ve yükselen içerik oluşturucu anneniz Ashley ) bir araya getirdik.

İçgörüleri büyüleyiciydi: Phil, YouTube'un ilk günlerinde gündeme geldi ve Ashley daha yakın zamanda ortaya çıktı, ikisi de medyadaki Asyalı Amerikalı görünürlüğünü artırmanın sadece özür dilemeden kendileri olmakla gerçekleştiği konusunda hemfikir. İkili, konuyla ilgili farkındalık oluşturmak için doğrudan hayranlarıyla konuşarak savaştıkları Asya karşıtı duyguların yükselişini de tartıştı.

Bir başka önemli nokta da kendi toplulukları içindeki akıl sağlığı konusundaki konuşmalarıdır; Ashley için bu konu hakkında konuşmak daha doğalken, Phil'in bir damga olarak büyüdüğü için alışması biraz zaman aldı. Ama nihayetinde ikisi de doğru yönde ilerlediğimiz konusunda hemfikir.

Haziran: BeautyFest 2022

Haziran bize , Tracee Ellis Ross'tan Jennifer Aniston'a kadar bir dizi en iyi güzellik yaratıcısı ve ünlüyü ağırlayan ikinci yıllık Güzellik Festivalimizi getirdi - ilk yüz yüze etkinliğimiz. Doğal olarak, bunların tümü akış aracılığıyla satın alınabiliyordu - hatta Brad Mondo'yu makyaj mücadelesi ve bir YouTube içerik oluşturucusu olarak geçirdiği zamandan dersler hakkında konuşmak için uğradık.

Daha fazlasını mı istiyorsunuz? YouTube'un sahibi Lauren Celinski , canlı alışveriş etkinliğinin gerçekleşmesini sağlama konusundaki Çalışma Günlükleri becerisini bize verdi !

Milyar İzlenme Kulübü

YouTube'un Billion Views Club logosunu devralması

Temmuz: Milyar Görüntülenme Kulübünü Kutlama

Herhangi bir tek YouTube videosunda milyarlarca izlenme sayısını aşmak önemli bir dönüm noktasıdır ve Temmuz bize, şimdiye kadar bir milyar izlenmeye ulaşan ilk videonun 10. yıl dönümüyle bu muhteşem başarıları takdir etme fırsatı verdi: Psy'nin “ Gangnam Style ” videosu.

O zamandan beri kulübe birçok video katıldı ve bu inanılmaz grubu, özel bir YouTube logosu devralma ve Dua Lipa'nın " Yeni Kurallar " ından Luis Fonsi'nin "Despacito"suna kadar daha ikonik videolardan bazılarının yer aldığı bir oynatma listesiyle kutladık . Bir sürü başka eğlenceli gerçek de vardı: Bir milyar görüntülemeye ulaşan en hızlı videonun Adele'nin "Merhaba" videosu olduğunu biliyor muydunuz ? Acaba bu rekoru kıran bir video daha ne zaman göreceğiz!

Create a Short to 'Pink Venom' & show us your moves with #PinkVenomChallenge only on YouTube Shorts

Ağustos: PinkVenomChallenge

BLACKPINK'in geri dönüş albümü Born Pink'in merakla beklenen gelişiyle K-pop kraliçeleri, ilk single'ları “Pink Venom” un melodisiyle akılda kalan Shorts dans yarışmasını duyurmak için YouTube Shorts'ta bize katıldı Hatta BLACKPINK'in favorilerinden bazılarını bizimle paylaştık !

Eylül: YouTube'da yapılmıştır

Burada dürüst olabilirsek, Eylül ayı YouTube için çok büyük bir aydı. Susan ve Neal'ın yılın başında söylediği her şey, YouTube Shorts'ta gelir paylaşımından içerik oluşturucuların bulmasını sağlamaya kadar platformumuzun oluşturulmasına ilişkin bir sonraki bölümümüzü nihayet açıklayabildiğimiz Made on YouTube etkinliğine öncülük ediyordu. geliri kaçırma korkusu olmadan en sevdikleri sanatçılardan müzik lisansları alın. Ayrıca, her tür formattan içerik oluşturucuyu ödüllendirmek için Shorts içerik oluşturucularının YouTube İş Ortağı Programımıza katılma eşiğini düşüreceğimizi duyurduk.

2023 şimdiden içerik oluşturucular için bir başka büyük yıl olacak!

Innovation Series - Thoughts on Design

Ekim: YouTube uygulaması görsel olarak yenileniyor

Eylül ayındaki büyük duyurumuzun ardından , yeni renk sıçramaları, ortam modu, karanlık tema ve daha fazlasıyla deneyimi modernize etme çabasıyla YouTube uygulamasına bir güncelleme getirdik . Hatta , yuvarlatılmış köşeler için kaç pikselin en uygun olduğundan, ortam modunun eskisi kadar güzel görünmesini ve hissettirmesini sağlamak için YouTube videolarından renkleri nasıl çektiğimize kadar bazı tasarım kararlarımızın ne kadar karmaşık verildiğini size göstermek için perde arkasına bile gittik . bugün yapıyorlar.

YouTube ayrıca müzik endüstrisine yalnızca 12 aylık bir süre içinde 6 milyar dolar ödedi ve bu gelirin %30'u kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten geldi.

Kasım: Lyor Cohen, YouTube Music ve Premium'da 80 milyon aboneye ulaştığını duyurdu

Aylarca süren çalışmanın meyvesini verdiğini bilerek yıl sonuna doğru ilerlemek her zaman harikadır ve YouTube'un Küresel Müzik Başkanı Lyor Cohen'in duyurusu bunun büyük bir göstergesiydi. Kasım ayında YouTube, Music ve Premium'da geçen yıla göre 30 milyon artışla 80 milyon aboneyi resmen geçti.

YouTube'un müzik endüstrisine yalnızca 12 ay gibi bir sürede 6 milyar dolar ödediğini ve bu gelirin %30'unun kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten geldiğini duyurduğumuz için bu, içerik oluşturucular için inanılmaz bir haber .

Aralık: 2022'nin en iyi videoları ve yaratıcıları

Doğal olarak, yılı bitirmenin en iyi yolu, en önemli anlarından bazılarına geriye bakmaktır. Bunu yapmanın, yılın en büyük videolarından bazılarını yeniden ziyaret etmekten daha iyi bir yolu var mı? Yılın başındaki NFL Super Bowl devre arası şovu gibi önemli anlardan büyüleyici trick shot Shorts'a kadar, izleyicilerin izlemeye doyamadığı çok fazla video vardı.

Bazıları her yılın yazın şarkısının ne olabileceği konusunda fikir sahibi olsa da, hangi şarkıların 2022'nin soundtrack'i olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz - en üst sıralarda Bad Bunny'nin Tití me preguntó ", Kodak Black'in Super Gremlin " ve tabii ki, Encanto'nun “ Bruno Hakkında Konuşmayız ” . Sen de mırıldanmaya başladın mı? Evet, öyle düşündüm.

YouTube'da inanılmaz başarılarla dolu bir yıl daha! 2023'te hepsini yeniden yapalım.